Význam minerálů Tribena Crystals: 

Achát

Použití achátu: štěstí, bohatství, harmonie, odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, hojnost, ochrana, úrodnost půdy, uzemnění

Achát je kámen pravdy, který pomáhá majiteli k upřímnosti, čestnosti a dodává odvahu a sebedůvěru. Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Napomáhá také k dosažení duševní a tělesné harmonie.

Akvamarín

Použití akvamarínu: odvaha, klid, očištění, stres, strach, naděje, láska, meditace, mír, proroctví, inspirace, vnitřní síla, uklidnění

Akvamarín je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za svůj vlastní osud. Zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci, vytváří ochranný štít aury, uvádí do rovnováhy čakry, čistí krční čakru.

Amazonit

Použití amazonitu: úspěch, klid, komunikace, odvaha, jasnozřivost, intuice, sebeláska, pravda, škodlivé záření

Amazonit je mimořádně uklidňujícím kamenem, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní energie a rozpouští negativní bloky, zmenšuje obavy a strach, zvyšuje intuici, pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a mikrovlnných trub. Zajišťuje úspěch v riskantních krocích. Otevírá srdeční a krční čakru.

Ametyst

Použití ametystu: zvyšuje ušlechtilost, duchovní vědomí, psychické schopnosti, čistota, komunikace, rovnováha, uvolňuje stres, meditace, sny, vnitřní mír a léčení, pozitivní transformace, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha

Ametyst je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Angelit

Použití angelitu: kreativita, vnitřní vedení, porozumění, uklidnění, převádí strach do víry, astrální cestování, léčení a telepatie

Angelit je symbolem míru a bratrství, umožňuje kontakt s říší andělů, cestování mimo tělo. Angelit je tišící a uklidňující kámen, který navozuje hluboký pocit klidu a míru a symbolizuje dobré vztahy.  Pomáhá smířit se v situacích, které nejdou změnit. Vhodný pro léčitele – zvyšuje vnímavost a naladění.

Aragonit

Použití aragonitu: pravda, emocionální stabilita, duševní stabilita, porozumění, vnímání

Aragonit čistí energetické blokády. Transformuje geopatogenní zóny. Učí nás trpělivosti, vstřícnosti, spolehlivosti, toleranci a přizpůsobivosti. Pomáhá v okamžicích napětí a tiší stavy neklidu. Chrání před citovým nátlakem a zlostí. Nabízí posilu a podporu. Vhodný pro meditace, podporuje duchovní růst, disciplinovanost a spolehlivost. Uklidňuje, přináší koncentraci a rovnováhu. Stabilizuje základní (kořenovou) a zemskou čakru. Pomáhá ukotvovat lidi s přílišným sklonem k „létání v oblacích“ v jejich vlastním těle.

Avanturín

Použití avanturínu: prosperita, kariérní úspěch, rovnováha, mentální síly, kreativita, představivost, nezávislost, zrak, peníze, klid, léčení, štěstí

Avanturín je kamenem štěstí. Působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog, ochrana před zářením z mobilního telefonu. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.

Bronzit

Použití bronzitu: odvaha, laskavost, sebepřijetí, jistota, rozhodnost, stabilita, ztišení, porozumění, podpora, odráží negativitu a kletby

Bronzit je dle pověstí též kámen, který ve svém majiteli probouzí odvahu, laskavost a sebepřijetí, pomáhá přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme přijmout, a vyřešit problémy s rozhodností. Přináší jistotu a stabilitu. Bronzit ke kámen ztišení, vyvolává naprostý klid. Je ochranný kámen, negativní vlivy vrací zpět adresátovi. Je účinný proti kletbám.

Citrín

Použití citrínu: hojnost, štěstí, velkorysost, tvořivost, ochrana, síla, důvěra, stabilita, komfort, energie, úspěch, pravda, duchovní růst, proti nočním můrám, léčení, odstraňuje negativní energie

Citrín je mimořádně blahodárně působící krystal, je to šťastný a štědrý kámen. Je jedním z kamenů hojnosti, učí nás přilákat k sobě bohatství, prosperitu a úspěch, poskytuje štěstí každému, kdo ho vlastní. Předchází nočním můrám a zajišťuje příjemný spánek. Čistí čakry a otevírá intuici.

Umístění: Noste citrín na prstě nebo na krku tak, aby byl v kontaktu s kůží. Kousek citrínu můžete položit do rohu hojnosti (levý zadní roh ode dveří) nebo tam, kam si ukládáte peníze (peněženka, pokladna apod.)

Fluorit

Použití fluoritu: mentální síly, vědomí, očištění Aury, intelekt, pravda,  duševní ochrana, deprese, sebedůvěra

Fluorit je obdařen silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni, pracuje s vědomou myslí, posiluje naše myšlenky, zmírňuje emocionální zaujetí a potlačuje silné emoce, posiluje analytické schopnosti, urovnává zoufalství, depresi či vztek, zastavuje psychickou manipulaci, dodává řád každodennímu životu, uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, tělesnou i duševní koordinaci, pomáhá při učení, zvyšuje koncentraci. Účinně funguje proti škodlivým vlivům počítačů a elektromag. záření.

Fialový fluorit je výborný pro meditaci, napomáhá duševní komunikaci, léčí kosti a poruchy kostní dřeně

Modrý fluorit – uklidňuje, dodává energii, zlepšuje komunikaci, uspořádává myšlenky, zvyšuje kreativitu
Čirý fluorit – nastoluje harmonii mezi tělem a myslí, dodává energii, čistí čakry a auru
Zelený fluorit – pohlcuje negativní energie, podporuje intuici, odbourává přebytek energie, čistí čakry a duši
Fialový fluorit – výborný pro meditaci, napomáhá duševní komunikaci
Žlutý fluorit – zvyšuje tvůrčí schopnosti a intelektuální aktivitu

Granát

Použití granátu: energie, detox, láska, přitažlivost, kreativita, uzemnění, síla

Křišťálový kámen z granátu podporuje tok Chi v celém těle, což zvyšuje detox negativních emocí, které se v těle projevují. Vlastnosti granátového léčivého krystalu přinášejí systému teplo, což zlepšuje oběh na buněčné úrovni a zároveň zahřívá srdce. Pokud jste ve vztahu, použijte křišťálové vlastnosti granátu k prohloubení své romantické lásky. Pokud jste nezadaní, je granát klenotem v posilování zákonů přitažlivosti. Granát je také známý pro využití kreativní energie. Uzemňuje duchovní síly v těle a pomáhá ve schopnosti láskyplně pracovat na fyzické úrovni. Granát je smyslný kámen. Je to kámen silných, intenzivních pocitů.

Hematit

Použití hematitu: koncentrace, vůle, spolehlivost, odvaha, důvěra, optimismus, stabilita, léčení, uzemnění, ochrana, zlepšení paměti

Hematit uzemňuje, ochraňuje, uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang, zajišťuje nerovnováhu meridiánu, čímž napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť. Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil, pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.

Howlit

Použití howlitu: klid, inspirace, kreativita, harmonie, meditace, uvolnění, léčení

Howlit přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci, dodává harmonii, pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit, umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, vynáší na povrch sebeklamy, pomáhá rozpoznávat podvědomé pocity a myšlenky, uklidňuje city, činní nás odolnějšími vůči stresu, překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě, otevírá srdeční čakru.

Jadeit 

Použití jadeitu: prosperita, peníze, stabilita, radost, plodnost, vyrovnanost, praktičnost, klid, rovnováha, mír, ochrana, láska, dlouhověkost, moudrost, harmonie, perspektiva, léčení

Jadeit (Jade) je starodávným, posvátným kamenem Dálného východu, jenž přitahuje lásku, má sílu prodlužovat život, přitahuje peníze, dodává prosperující energii při obchodních jednáních, pozvedává moudrost ducha, chrání před neštěstími a nehodami, pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím. Je symbolem čistoty a vyrovnanosti, přináší do života harmonii, štěstí a přátelství. Uvolňuje emoce a podrážděnost, uklidňuje mysl. Jako kámen snů, položen na čele, přináší sny nahlížející do hloubky našeho nitra.

Jantar

Použití jantaru: energie, imunita, touha, romantická láska, radost, zvyšuje trpělivost, stabilita, čerpá negativní energii z těla, moudrost, rovnováha, léčení, peníze, podporuje štěstí a úspěch, síla, krása

Jantar je velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje negativitu a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.

Jaspis

Použití jaspisu: štěstí, relaxace, spokojenost, soucit, péče, útěcha, klid, krása, ochrana, zdraví, léčení, dokončení

Jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje touhy a rozmary, přivolává štěstí.

Karneol

Použití karneolu: vitalita, sebejistota, motivace, štěstí, tvořivost, sebedůvěra, energie, koncentrace, odvaha, pozitivní myšlení, úspěch, kreativita

Karneol je kamenem vitality a sebejistoty. Obnovuje motivaci, sexualitu a přináší štěstí. Karneol je plný životní síly a jeho energetická hodnota podněcuje tvořivost a sebedůvěru. Podporuje obnovení vitality, motivace a koncentrace. Povzbuzuje sexualitu. Chrání před závistí a záští. Zmírňuje žárlivost a dodává odvahu v životních volbách a těžkých životních situacích. Podněcuje k pozitivnímu pohledu na svět. Je skvělý na pracoviště. Přináší prosperitu, podporuje analytické myšlení a zmírňuje tlak, který na Vás vytváří kolegové či šéf. Je talismanem pro úspěch.

Křišťál

Použití křišťálu: síla, ochrana, energie, meditace, harmonie, léčení, psychické schopnosti, jasnost, klid

Křišťál je známý jako „mistr léčitel“, zesílí energii a myšlenku i účinek ostatních krystalů. Absorbuje, ukládá, uvolňuje a reguluje energii. Křišťál odebírá negativní energii všeho druhu, neutralizuje záření, včetně elektromagnetického smogu nebo petrochemických vyzařování. Vyvažuje a revitalizuje fyzickou, mentální, emocionální a duchovní rovinu. Čistí a vylepšuje orgány a působí jako hluboký čistič duše, propojující fyzickou dimenzi s myslí. Čirý křemen zvyšuje psychické schopnosti. Pomáhá koncentraci a odemkne paměť. Stimuluje imunitní systém a uvádí tělo do rovnováhy. Křišťál se vyskytuje v široké škále odrůd a barev.

Kyanit

Použití kyanitu: meditace, vizualizace, komunikace, sebevyjádření, loajalita, klid, očista, poctivost, dobrá nálada

Kyanit čistí a harmonizuje čakry a meridiány, velmi účinně působí na krční čakru, čímž posiluje komunikaci a příznivě pomáhá všem lidem, kteří používají hlas pro svou práci. Vede majitele, aby říkali pravdu. Je to silný vysílač a zesilovač energie. Odstraňuje bloky, stres, strach, zklamání. Pomáhá s logickým myšlením. Neudržuje v sobě nic negativního.

Labradorit

Použití labradoritu: štěstí, harmonie, uvědomění, léčí nachlazení, revmatismus, moudrost, ulevuje napětí při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, meditace, odstraňuje stres a deprese, snižuje krevní tlak, hledá a léčí příčiny nerovnováhy, jasnost, intuice

Labradorit je vhodným kamenem pro umělce, protože rozvíjí tvůrčí vyjadřování. Labradorit je také kamenem intuice, meditace a aury. Stimuluje všechny čakry a chrání naši auru. Pomáhá vyvolat vzpomínky, které dávno zapadly kamsi hluboko do paměti. Zklidňuje mysl a podporuje nás v uskutečňování snů. Uklidňuje hyperaktivní mysl a podporuje představivost, nové nápady. Navrací do života radost a spontánnost. Eliminuje emocionální únavu z každodenního života. Hledá příčiny nerovnováhy. Přináší jasnost a moudrost do každodenního dne. Je to spirituální kámen šamanů, kouzelníků a světců. Zmírňuje pocity chladu, chrání před nachlazením.

Lápis lazuli

Použití lápisu lazuli: intuice, sebevědomí, projev, radost, moudrost, věrnost, láska, vnitřní pravda, vnitřní moc, odvaha, ochrana, uvědomění, přátelství, léčení

Lápis lazuli je povznášející duchovní kámen, výborný pro meditace, přináší klid, působí proti depresi, rychle odstraňuje stres a přináší hluboký klid a mír. Ochranný kámen, především pro děti. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Udržuje v rovnováze 5. čakru a otevírá 6. čakru. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

Larimar

Použití larimaru: vnitřní klid, hravost, uvolnění stresu, posiluje obranyschopnost

Larimar rezonuje velmi uklidňující energií, která pomáhá, abyste se cítili v klidu a uvolněně. Larimar podporuje stav pohody a relaxace. Jedná se o vynikající kámen pro všechny, kdo hledají spřízněnou duši. Dokáže rovněž vyléčit šrámy pocházející ze vztahů z minulých životů a stará srdeční traumata.

Lávový kámen

Použití lávového kamene: práce snů, zlepšování kreativity, komunikace, očista negativity

Lávový kámen je ochranným kamenem, podporuje sílu a životní energii, pocit bezpečí, sebevědomí a odvahu. Lávový kámen dodává svým majitelům silnou pozitivní energii. Je používán jako ochranný amulet. Prohlubuje spojení s přírodou. Je talismanem vhodným pro posílení odhodlání, při hledání změn v životě a k dosažení vytčených cílů. Potlačuje negativní energii a posiluje energii pozitivní.

Lávové kameny jsou symbolem životní rovnováhy, cílevědomosti a pomáhají i při čištění těla nebo při boji s obezitou. Jedná se o zemský element. Lze jej nosit na kterékoliv části těla.

Lepidolit

Použití lepidolitu: přechod, uvědomění, emoční rovnováha, meditace, modlitba, dobrota

Lepidolit je kámen přechodu, pomáhá při uvolňování a reorganizaci starých zvyků a psychologických vzorců a jemně vyvolává změny. Přináší hluboké emoční uzdravení, zklidnění a snížení stresu a deprese. Lepidolit rozptýlí negativitu a trvá na tom, aby byl používán pro nejvyšší dobro. Aktivuje hrdlo, srdce, čakry třetího oka a intelekt. Otevírá korunní čakru, odstraňuje blokády a přináší kosmické vědomí. Lepidolit usnadňuje astrální cestování. Pomůže vám posunout vás do budoucnosti a naladit vás na myšlenky a pocity z jiných životů, které vám nyní vytvářejí blokádu.

Malachit

Použití Malachitu: uklidňující, loajalita, ochrana, síla, obchodní úspěch, láska, vedení, moudrost, pohodlí, rovnováha, mír, sebepoznání, změna, vlídnost, pozitivní transformace, léčení

Malachit je silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Čistí čakry, otevírá srdce nepodmíněné lásce, vytahuje na povrch psychosomatické problémy. Léčí traumata spojená se sexem v minulých životech, pomáhá při dyslexii, zvyšuje intuici.
Nikdy se nesmí čistit solí! Pouze na slunci položený na krystal křemene.

Měsíční kámen

Použití měsíčního kamene: láska, štěstí, péče, mateřství, nesobeckost, naděje, duchovní vhled, snadný porod, bezpečné cestování, nové začátky, osud, hojnost, ochrana, spánek, intuice, klid

Měsíční kámen je úzce spjat s Měsícem a intuicí, přitahuje lásku, úspěšně řeší problémy mezi milenci, zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti, mírně ochranný zvláště na cestách, obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup, vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, uklidňuje rozbouřené city a přehnané emotivní reakce, vyvolává srozumitelné živé sny hlavně za úplňku, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, na čakře solárního plexu ukáže staré nefunkční citové způsoby jednání a pomáhá je odstranit.

Modrý písečný kámen

Použití modrého písečného kamene: energie, štěstí, moudrost, proti strachu, prosperita, peníze, telepatie, sláva, uznání

Modrý písečný kámen je výkonný generátor energie a je to velmi šťastný drahokam. Je znám jako kámen moudrosti. Použijte modrý písečný kámen pro zmírnění strachu z tmy pro vaše děti. Tento kámen může pomoci s finančními prostředky a prosperitou, je dokonalým krystalem, který můžete použít při renovaci vašeho domova. Modrý písečný kámen je skvělý pro zvýšení telepatické schopnosti, je to krystal pro herce a pro každého, kdo se objevuje v mediální profesi nebo hledá slávu. Při práci vám pomůže získat uznání.

Morganit

Použití morganitu: láska, soucit, energie, upřímnost, uklidnění, síla, sebedůvěra, proti stresu, emoce, proti zlosti a vzteku, komunikace, moudrost, otevřenost, čistota, klid

Morganit je kamenem lásky a soucitu. Pomáhá proudění pozitivní energie v organismu, udržuje mladistvý vzhled a odstraňuje lenivost. Zvyšuje sympatie a upřímnost člověka. Jedná se o velice romantický drahokam, proto je často věnován jako dárek vyjadřující hluboké city a upřímnou lásku. Morganit také uklidňuje, posiluje radost a vnitřní sílu. Zvyšuje sebedůvěru, zahání stres a stabilizuje emoce. Mírní vztek a zlost. Zlepšuje komunikaci, vyjadřování a náš potenciál. Posiluje moudrost a otevřenost. Pomáhá také překonávat rozchody a komplikované vztahy.

Obsidián

Použití obsidiánu: sebevědomí, věštění, síla, ochrana, odolnost, motivace, iniciativa, uzemnění, klid, jasnost, sebedůvěra

Obsidián je velmi silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Tento kámen je vhodný mít při sobě při zkouškách a důležitých rozhodnutích.

Olivín

Použití olivínu: energie, štěstí, vitalita, optimismus, štěstí, peníze, láska, harmonie, uklidnění, očista, porozumění, spánek

Olivín nás ochraňuje před zlými duchovními silami. Přináší nám svěží energii, vitalitu, optimismus. Přitahuje štěstí, peníze a lásku. Také harmonizuje, uklidňuje a očišťuje náš organismus. Chrání a čistí lidskou auru. Ochraňuje nás před životem beze smyslu, pocity marnosti a zbytečnosti. Často je používán jako ochranný amulet. Zvyšuje porozumění, potlačuje žárlivost, zlost, hněv a lítost. Pomůže přijmout zodpovědnost za vlastní činy a přiznat chybu. Pomáhá při odpuštění a lítosti. Zlepšuje spánek.

Onyx

Použití onyxu: ochrana, vytrvalost, stálost,  síla, sebeovládání, sebedůvěra

Onyx je ochranný kámen, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang.

Opalit

Použití opalitu: psychické schopnosti, spiritualita, komunikace, odvaha, sebevědomí

Opalit v provedení syntetický barvený kámen patří svými zemitými vlastnostmi do základní čakry. Zde zastává funkci prostředníka mezi naším tělem a Zemí. Díky tomuto spojení nám umožňuje čerpat životní energii, zesilovat všechny naše vlastnosti. Podporuje intuici a celé tělo harmonizuje.

Perla

Použití perly: čistota, poctivost, nevinnost, bezúhonnost, revitalizace, detoxikace, soustředění, zaměření, meditace, klid, moudrost, harmonie

Perly přivolávají štěstí a poskytují ochranu před negativní energií. Mají uklidňující a ztišující vliv, vyrovnávají karmu a posilují vztahy. Stejně tak udržují děti v bezpečí. Perly značí čistotu, štědrost, vyrovnanost a loajalitu. 

Pyrit

Použití pyritu: intelekt, inteligence, logika, peníze, prosperita, štěstí, energie, vitalita, motivace, rozhodnutí, hojnost, úspěch, myšlenky, sebedůvěra, sebevědomí

Pyrit je v první řadě kamenem intelektu. Zvyšuje inteligenci, stimuluje analytické myšlení, podporuje logiku. Je to kámen, který se podobá zlatu a to z něj činí symbol pro peníze, prosperitu a štěstí. Jeho barva vás spojuje s energií slunce. Pyrit přináší vitalitu a chuť do života. Zvyšuje také vůli a motivaci při překonávání špatných návyků. Pomáhá napravit finanční potíže, dělat moudré finanční rozhodnutí a přitahuje hojnost. Překonává obavy na cestě k cíli a úspěchu. Je to zároveň vynikající energetický štít, který blokuje negativní energii. Je nápomocen při překonávání citové nerovnováhy. Zvyšuje tok nových myšlenek, sebedůvěru a také zlepšuje paměť. Překonává únavu, vyčerpanost, úzkost, zklamání a zbavuje depresí. Pyrit odstraňuje citové, fyzické, duchovní i duševní blokády.

Rodochrozit

Použití rodochrozitu: láska, klid, energie, komfort, přátelství, tolerance

Rodochrozit propůjčuje mimořádnou energii při zvýšené fyzické aktivitě, uklidňuje tělo a emoce, zbavuje stresu, má dynamické a pozitivní sklony. Přináší lásku a soucit, léčí následky sexuálního zneužití, pomáhá srdci smířit se s odmítáním a bolestí. Čistí základní čakru a solární plexus. Vytahuje na povrch pravdu a učí, jak jí porozumět. Zahání depresi, zlepšuje duševní i rozumové schopnosti, učí uvědomění si vlastní ceny a vnáší světlo do našeho života.

Rodonit

Použití rodonitu: klid, sebevědomí, vděčnost, elegance, zdvořilost, takt, jistota, rovnováha, láska, vnitřní cesta

Rodonit přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky, uzemňuje energii, odstraňuje následky šoku a paniky, pomáhá v případech závislosti na jiných osobách, sebepoškozování nebo následků zneužívání, hojí citová zranění z minulosti, dodává schopnost odpouštět, vytváří vědomí nezištné lásky sami k sobě, pomáhá odradit od pomsty, budovat důvěru, zůstat v klidu ve stresových situacích, vyvarovat se pochyb, přehmatů a zmatků, vyvažuje tělesnou a duševní energii, svému majiteli pomáhá dosáhnout nejvyššího možného potenciálu. Čistí a aktivuje činnost srdce a srdeční čakry.

Rudraksha

Rudraksha korálky v sobě nesou po tisíce let duchovní a léčivé účinky. Vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Dokáží změnit karmu nositele, dokáží mírnit bolesti hlavy i stres. Skvěle poslouží i jako energetický ochranný štít a pomůže nám zlepšit soustředěnost.

Růženín

Použití růženínu: láska, přátelství, krása, uzdravování, vitalita, trpělivost, životní energie, romantická láska

Růženín je symbolem lásky, krásy a uzdravování. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět – nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii.

Sluneční kámen

Použití slunečního kamene: intuice, radost, zbavuje strachu, proti stresu, zvyšuje vitalitu, zdraví, ochrana, energie, sexuální touhy

Sluneční kámen vnáší do života radost a světlo. Je kamenem zdraví, ochrany, radosti, energie, sexuální touhy. Je silně nabitý sluneční energií, která Vás vnitřně prozáří. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a zvyšuje úroveň intuice. Dokonale vyčistí a oživí všechny čakry. Sluneční kámen dodává dobrou povahu, zvyšuje intuici a umožňuje skutečnému já šťastně prosvítat. Rozptyluje strach, zmírňuje stres a zvyšuje vitalitu. Mimořádně dobře pomáhá při nemocech a potížích způsobených střídáním ročních období. Je ochranným kamenem, který dodává silnou ochrannou energii do Vašich domovů. Vnáší do života radost a světlo.

Sodalit

Použití sodalitu: meditace, intuice, koncentrace, pochopení, klid, síla ducha, harmonie, moudrost, léčení

Sodalit má mezi modrými kameny nejintenzivnější vibrace, spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům vašeho života, rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost, chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí.

Tanzanit

Použití tanzanitu: uklidnění, proti stresu, vyrovnanost, síla, komunikace, velkorysost, vztahy, proti negativitě

Tanzanit má uklidňující účinek jak na naše tělo, tak i na naši mysl. Lidem, kteří žijí svůj život v silném stresu nebo těm, jimž věci „přerůstají přes hlavu“ a nejsou schopni je všechny zvládat, tanzanit pomáhá najít klid a vnitřní vyrovnanost, a následně pomáhá mobilizovat naši vnitřní sílu a odhodlání vše špatné překonat. Tanzanit je spojován také s komunikací a umožňuje jeho majiteli, aby si lépe uvědomil své okolí, svůj život a své vlastní duchovní já. Díky své jemné energii a nádherným odstínům tanzanit přináší do našeho života velkorysost a výrazně pomáhá zlepšit vztahy. Také pomáhá potlačit negativitu, jenž je v našem okolí, jak na pracovišti, tak i v našem bytě či domě.

Trochus mušle

Použití Trochus mušle: intuice, citlivost, představivost

Trochus mušle stimuluje intuici, citlivost, představivost a přizpůsobivost. Pomáhá zlepšovat duševní jasnost a poskytuje vhled do rozhodování. Mušle podporuje spolupráci mezi sebou a ostatními, jakož i uvnitř sebe. Poskytuje soudržnou energii pro skupiny. Mušle léčí poruchy sluchu a nedostatek vápníku. Pomáhá hojení zlomených kostí a celkové dysfunkce páteřního kanálu a nervového systému. Šperky z mušlí svého majitele ochraňují a nedovolují negativním energiím vstoupit do aury. Mušle je také symbolem mateřství a nového zrození, proto je velmi vhodný pro všechny ženy. Trochus mušle zvyšuje asimilaci vitamínů A a D.

Turmalín

Použití turmalínu: flexibilita, štěstí,  objektivita, energie, klid, pozitivní transformace, tolerance, síla, porozumění, léčení, soucit, vyrovnanost, radost, obchod, peníze, láska

Turmalín je v mnoha ohledech jedinečný kámen, nemá nikdy nepříznivý účinek, působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach, je ochranným šamanským kamenem. Propojuje, čistí a harmonizuje čakry, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých, zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi.

Tygří oko

Použití tygřího oka: ochrana, jasné myšlení, integrita, vůle, energie, peníze, věštění, vitalita, prosperita, dobrá nálada, koncentrace, praktičnost, uzemnění, moc, paměť, odvaha

Tygří oko je ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou, a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.

Tyrkys

Použití tyrkysu: ochrana, láska, přátelství, odvaha, moudrost, peníze, štěstí, léčení

Tyrkys je posvátný, ochranný léčivý kámen, je to kámen štěstí a amulet cestovatelů. Vhodný pro meditace, zvyšuje intuici. Vyrovnává mužskou a ženskou energii, neutralizuje elektromagnetický smog, dodává sílu. Uklidňuje řečníky před projevem na veřejnosti, podporuje kreativitu, brání sebepoškozování. Přináší vnitřní klid, působí proti depresi, strachu a stavech vyčerpání. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost a bohatství.

Zlatý písečný kámen

Použití zlatého písečného kamene: ochrana, prosperita, rozhodování, vnímavost, vytrvalost, kreativita, inteligence

Zlatý písečný kámen působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií. Prohřívá organismus.