Péče o šperky z minerálů a z perel

Každý kus našich šperků je ručně vyrobený a proto jemný. Starejte se o své šperky, abyste si je mohli užívat co nejdéle.

  1. Sundejte si šperky, než začnete sportovat.
  2. Nenoste šperky, když spíte.
  3. Chraňte své šperky před vodou. Nenechávejte je na sobě během sprchování.
  4. Šperky jednou za čas jemně očistěte měkkým a čistým hadříkem, abyste maximalizovali lesk.
  5. Udržujte své řetízky a náhrdelníky zapnuté, aby se nezamotaly.
  6. Snažte se nevystavovat své šperky každodenním chemikáliím, jako jsou vlasové přípravky, kosmetika, parfémy nebo přímé sluneční světlo, protože by je mohly poškodit. Chraňte je také před octem, citronem a kyselými potravinami.
  7. Vyvarujte se namočení perlových nebo nitkových perlových šperků, mohly by ztratit lesk. Jednoduše je otřete měkkým vlhkým hadříkem, pokud jsou vystaveny parfému.
  8. Kožené šperky nečistěte vodou ani mýdlem. To je poškodí.
  9. Uspořádejte své šperky, ať už jde o imitace, perly, kameny, zlato a stříbro, abyste je mohli používat různými způsoby. Umístěte je samostatně – nemíchejte společně. Pokud je to možné, oddělte od sebe zlato a všechny ostatní klenoty. Zejména perly uchovávejte v jiné tašce nebo krabičce. Ujistěte se, že nádobka na perly není příliš suchá nebo vzduchotěsná (můžou se poškodit).
  10. Snažte se, abyste svým šperkům příliš neublížili tím, že je upustíte nebo je uchováváte spolu s dalšími ostrými šperky.
  11. Sundávejte prsteny vždy tak, že je chytnete za kroužek prstene a ne za minerál nebo perlu umístěnou na něm. Mohli byste svůj prsten poškodit.

 

JAK PEČOVAT O BIŽUTERII

Bižuterie je vyrobena z komponentů, které nejsou tak trvanlivé jako drahé kovy a obsahuje i křehké části a krystaly. Aby Vaše bižuterie zůstala co nejdéle jako nová, je třeba dodržet několik zásad.

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO:

bižuterii navlékáme jako poslední a svlékáme jako první!!

  • Chraňte bižuterii před kontaktem s tvrdými a ostrými předměty.
  • Životnost své bižuterie prodloužíte, když ji budete uchovávat v krabičce nebo sáčku, pokud možno každou soupravu nebo šperk zvlášť.
  • U některých osob s velmi agresivním potem, u osob potících se v nemoci nebo osob, které používají některé druhy léků, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchové úpravy kovových dílů bižuterie.
  • Sundávejte si bižuterii při činnostech, kdy tato přichází do styku s vodou, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. (např. koupání, sprchování, mytí nádobí aj.).
  • Sundávejte prsteny vždy za kroužek, nikdy ne za polodrahokam, aby nedošlo k odtrhnutí polodrahokamu od kroužku prstenu.
  • Nesundávejte náramky za polodrahokam, aby nedošlo k jeho uvolnění.
  • Sundávejte bižuterii při sportovních činnostech nebo fyzické námaze a před spaním. Zabráníte tím mechanickému nebo povrchovému poškození bižuterie.
  • Vyvarujte se hlavně kontaktu s chemickými prostředky. Působení parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemických látek může způsobit nenapravitelné poškození povrchové úpravy bižuterie.
  • Nepoužívejte bižuterii v prostředí s výskytem síry a jódu (např. v lázních, u minerálních pramenů aj.).
  • Doporučujeme Vaši bižuterii pravidelně čistit, a to prostředky k tomu určenými. Používejte jemnou čistící tkaninu, tekuté roztoky nebo krémy přímo určené na ošetření bižuterie.
  • Není vhodné s bižuterií spát, protože se komponenty mohou zdeformovat. Nejlépe je uložit bižuterii do šperkovnice, kde bude chráněna proti všem nepříznivým vlivům.
  • Bižuterie a šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitostnému nošení.

 

I přes dodržování výše uvedených doporučení budou na bižuterii časem patrné známky opotřebení, nejedná se však o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka. Při dodržení těchto několika kroků Vám bude bižuterie dlouho sloužit v původním vzhledu a dělat radost.